Máchovo jezero

Prozkoumejte magickou krajinu Máchova jezera! Čeká Vás nejedno dobrodružství!

Tipy na výlet

Tipy na výlet

V okolí Máchova jezera je řada zajímavých míst, která stojí za vidění. Na výlet můžete vyrazit pěšky, jet na kole nebo klidně i autem. V oblasti je řada významných památek, jako jsou hrady, zámky a zříceniny... Užijte si svou dovolenou u Máchova jezera co nejvíce.

Naučné stezky | Na kole | Pěší

Hrady a zámky

Máchův kraj oplývá magickou atmosférou legend místních zámků a hradů. Oblíbeným místem je hrad  Bezděz, hrad  Houska Kokořín, pískovcový hrad Sloup nebo třeba zřícenina hradu Ralsko.

Hrad Bezděz | Zámek Zákupy | Hrad Houska | Zámek Lemberk

Hrady a zámky

Máchovo jezero a jeho pláže

Pláže

Máchovo jezero má čtyři významné pláže, na kterých najdou vyžití jak děti, tak dospělí. Na plážích je možné si kromě slunění zahrát voleyball, badminton, plážové šachy, půjčit si loďku nebo šlapadlo nebo dovádět na skluzavkách a dalších vodních atrakcích.

Ubytovaní hosté mají v recepci hotelu k dispozici volné přenosné vstupenky na Hlavní pláž v Doksech  a na Pláž Klůček. Prohlédněte si nabídku ubytování přímo u Máchova jezera a užijte si Máchovo jezero naplno.

Rybolov na Máchově jezeře

Máchovo jezero od letošního dubna rozšířilo nabídku pro své návštěvníky. Po třech desetiletích se na jezero vrátil sportovní rybolov a radovat se mohou nejen rybáři, ale i široká veřejnost. K rybaření totiž stačí nákup povolenky resp. pověřenky a dodržování rybářského řádu pro Máchovo jezero.

 V nabídce jsou denní, týdenní, měsíční i celosezónní povolenky.

rybolov Máchovo jezero

Aktivity v okolí Máchova jezera

Aktivity v okolí

Pro aktivnější návštěvníky se v okolí nabízí několik možností vyžití. Dobrodružství zažijete při projížďce na koni po okolní krajině. Můžete vyrazit na kola na cyklovýlet nebo si zahrát golf v nedalekém Golf Clubu Doksy. Zvědaví návštěvníci hledají v kraji pomocí GPS nové kešky...

Vodní sporty  | Sportoviště | Geochaching

Máchovo jezero - lokalita

Máchovo jezeroMáchův kraj se nachází v romantické krajině zalesněných kopců, rybníků a rozmanitých pískovcových skalních útvarů. Připravili jsme pro Vás průvodce zdejší lokalitou, abyste doplnili svou dovolenou u Máchova jezera pěkným výletem, poznali tak místní legendy, zajímavá místa a historické památky. Naleznete zde i tipy na dobrodružné aktivity..

Legenda Máchova jezera

Legenda Máchova jezera

Krásná krajina, hrady a zámky, cyklostezky, výlety, písečné pláže, pohoda a relax - to vše představuje Máchovo jezero neboli Mácháč, jak se mu dnes lidově říká. Okolní krajinu tvoří romantické lesy, tajemné rokle, prapodivné pískovcové skalní útvary a především rozlehlá vodní plocha. Máchův kraj nabízí široké možnosti vyžití pro všechny věkové skupiny. Máchovo jezero je jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních destinací u vodních ploch v České republice.


Máchův kraj

Máchův kraj

Máchův kraj se nachází v jihozápadní části Libereckého kraje, svým jižním okrajem v oblasti Kokořínska zasahuje do Středočeského kraje. Rozloha Máchova kraje byla Františkem Patočkou, který v roce 1961 vydal turistického průvodce “Máchův kraj”, stanovena na 1 813 km čtverečních. Tento spisovatel též poprvé nazval tento kraj krajem Máchovým podle Karla Hynka Máchy a zapříčinil se o vžití tohoto názvu do obecného povědomí.


Doksy

Doksy

Doksy je město v jižní části okresu Česká Lípa, který spadá do Libereckého kraje. Doksy jsou zajímavou a vyhledávanou turistickou destinací. Především v létě hledají u Máchova jezera klid a relax tisíce lidí. Doksy vznikly v druhé polovině 13. století. Poprvé se o nich objevuje zmínka v roce 1293 a& nbsp;tov listině krále Václava II. Pro Doksy měl velký význam císař Karel IV., který jim dal velká privilegia a v roce 1367 zde založil Velký rybník - současné Máchovo jezero.


Staré Splavy

Staré Splavy

Staré Splavy jsou významné rekreační středisko na severozápadním břehu Máchova jezera. Od roku 1850 jsou součástí Doks a jejich podíl na turistickém ruchu je velmi významný. Ať už Doksy nebo Staré Splavy, obě dvě lokality jsou tak základním bodem k zajímavým výletům za turistickými zajímavostmi, kterých je tu požehnaně. 


České středohoří

České středohoří

České středohoří sice nepatří k nejvyšším pohořím v Česku, zato jsou jeho kopce a hory považovány za jedny z nejkrásnějších. Nejznámější je hora Říp, na které stanul legendární Praotec Čech, dále stojí za zhlédnutí hora Milešovka, Vrátenská hora, kde je postavené rozhledna nebo kopec Radobýl, který se stal osudovou horou Karla Hynka Máchy. České Středohoří je také jednou z chráněných krajinných oblastí u nás.

Mapa okolí Máchova jezera