Vinobraní u Máchova jezera
a zábavné odpoledne pro děti

Závěr letní sezóny u Máchova jezera již tradičně patří Vinobraní v našem areálu. Letos nás čeká již devátý ročník a naplánovali jsme jej na neděli 29.8.2021 od 13hod. Vinobraní je určeno pro celou rodinu, každý si v programu najde to své.

Vstup je opět ZDARMA a je možný dle platných hygienických nařízení.

Vinobraní s výhledem na Máchovo jezero, cimbálová kapela - hotel Port

Na co se můžete těšit

Hlavní partner akce, CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, bude opět prodávat bílý i růžový burčák a hezký výběr vín z vlastní produkce, ale i z Vinařství Kovács. Atmosféru zpříjemní moravská cimbálová muzika Fjertůšek, kterou bude pravidelně střídat místní skupina Vosty Band, a to až do večerních hodin.

Skvělé občerstvení bude jako vždy zajišťovat tým kuchařů a číšníků našeho hotelu a částečně i zemědělská společnost ZOD Brniště, která zpestří nabídku jídla na akci svými krůtími specialitami.
Kávu budete moci ochutnat přímo z Kokořína z pražírny NATURPARK 12.
Zmrzlina  bude tentokrát točená a bude od Černé Madonny z České Lípy.

Atrakce celé akce

Na okružní plavby po jezeře bude od hotelového mola každou celou hodinu vyplouvat výletní loď Máj a plavby budou zcela zdarma.

Již po páte se Vinobraní u Mj účastní časopis S dětmi v Praze se spřízněným vydavatelstvím Krásné časy. S autorkou oblíbeného Domácího rodinného kalendáře Petrou Cífkovou si nejen děti budou moci vytvořit vlastní linoryty jako památku na nevšední odpoledne na konci prázdnin.

Dětské hry v areálu hotelu Port, Vinobraní s výhledem na Máchovo jezero

Velká dětská soutěž

Na děti opět čeká velká dětská soutěž s osmi soutěžními úkoly. Za jejich absolvování získávají děti razítka do kartičky a za plný počet razítek obdrží každé odměnu. Soutěž vyvrcholí tombolou, ve které budou hned dvakrát za odpoledne losovány kartičky s nasbíranými razítky. Vylosovaní majitelé kartiček vyhrávají nejen dětskou, ale i atraktivní dospěláckou cenu pro svůj doprovod.

Dětské hry v areálu hotelu Port, Vinobraní s výhledem na Máchovo jezero

Divadelní představení

Již tradiční součástí programu je i dětské divadelní představení, které přivezou herci z pražského divadla Minor. O Velikové řepě je hra vhodná i pro děti od 2 let a je částečně interaktivní.

Představení je vhodné pro děti od 2 let.

Malá ochutnávka

Na hlavním pódiu proběhne pod taktovkou Château Valtice soutěž v tahání koštýřem, která se v loňském roce velmi vydařila.

V zadní části areálu mohou děti vyzkoušet překážkovou nafukovací dráhu tzv. wipeout.

Jak to celé probíhá

V rámci celé akce se platí žetony, které můžete zakoupit v jedné ze tří směnáren. Občerstvení je k dispozici hned na několika místech stejně jako burčák a víno. Památkou na krásné odpoledne může být Vaše společná fotka z fotokoutku PortPoint.
Prohlédněte si fotky z předchozích ročníků.

Vstup na akci i na veškerá představení je zdarma.