Hotel Port s výhledem na Máchovo jezero

Hotel****Port

Rok 2022 je rokem, kdy se bude slavit. A to hned několikrát.

15.4.2002 - před 20 lety, se otevřely brány hotelu Port pod vlajkou společnosti Regata Čechy a.s.

29.6.2012 - před 10 lety, proběhlo slavnostní otevření hotelu po rozsáhlé rekonstrukci, která trvala 10 měsíců.

Své výročí zažívá i Vinobraní, které hotel Port pořádá každý rok (kromě roku 2020, kdy se nekonalo z důvodu covidové situace) jako ukončení letní sezóny. Letos bude probíhat již 10.ročník.

Malé půlkulaté 5. narozeniny slaví i náš kamarád a maskot žabák Porty.

Pojďte se s námi podívat do dávné historie hotelu až po současnost.

Snídaně na pokoj s výhledem na Máchovo jezero - hotel Port

Historie hotelu Port

Kdy byla původní stavba hotelu Port postavena a k jakým účelům sloužila? Nechte si vyprávět neobyčejný příběh  tohoto architektonického skvostu, který se započal  roku 1931.

Ukážeme Vám i pár fotografií, abyste si uměli lépe představit, jak to na břehu Máchova jezera mezi Starými Splavy a Doksy vypadalo.

 
Venkovní bazén vedle pláže s výhledem na Máchovo jezero - hotel Port

Hotel Port v letech 2001 - 2011

Akciová společnost Regata Čechy, a.s. měla od roku 2000 v plánu ke svému hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou provozovat i hotel u vody.

V roce 2001 padlo rozhodnutí získat hotel na břehu Máchova jezera.

HOTEL PŘED REKONSTRUKCÍ

Snídaně na pokoj s výhledem na Máchovo jezero - hotel Port

2011 - 2012                Čas velkých změn

V roce 2011 započala velká rekonstrukce a přístavba. Vše se stihlo vybudovat a postavit během deseti měsíců. Začalo se na podzim roku 2011 a slavnostní otevření proběhlo 29. 6. 2012. Tato stavba vyhrála v soutěži Stavba roku Libereckého kraje v roce 2013 a získala i Cenu sympatie od veřejnosti.

Počet zaměstnanců stoupl na 37.

Kapacita hotelu se zvýšila na 62 pokojů pro až 130 hostů. Restaurace zvýšila svou kapacitu na 170 míst včetně venkovní terasy. Přibyly 2 salonky a velké sport a wellness centrum Komodor, které se může pyšnit vnitřním bazénem s vířivkou a parní kabinou, velkým multifunkčním sálem pro až 250 osob, sportbarem a 2 bowlingovými drahami. Vedle sauny byla rozšířena masérna.

PRŮBĚH REKONSTRUKCE A SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ 29.6.2012

Venkovní bazén vedle pláže s výhledem na Máchovo jezero - hotel Port

Váš přátelský přístav...

Hotel pořádá společenské akce pro širokou veřejnost, které se těší velkému zájmu.

V roce 2012 hotel Port uspořádal Den otevřených dveří a zábavné odpoledne pro děti, což dalo za vznik oblíbené akci, Vinobraní u Máchova jezera. Od té doby se tato akce pravidelně koná na konci léta. Letos 28. 8. by se měl konat již 10. ročník.

Oblíbené byly též adventní koncerty, které přes náročnou přípravu přinášely spoustu radosti. (Lenka Filipová a Lenny, Marta Kubišová, Václav Neckář, Janek Ledecký, Aneta Langerová). Město Doksy začalo pořádat před Vánocemi akce podobného typu, a tak od jejich pořádání hotel upustil.

V letech 2014 - 2017 se v hotelu Port organizovaly lekce společenského tance Port Dance.

Ve spolupráci s divadlem Minor se v letech 2015 a 2016 pořádaly odpolední nedělní představení pro děti.

Pořádání plesů se daří, zájem tance chtivých spoluobčanů vždy naplní kapacitu. 4.3.2023 budeme pořádat již třetí ročník. Plesy mají velice kladné ohlasy. Děkujeme Vám.

V roce 2017 se náš tým rozrostl o dalšího člena a tím je náš maskot a kamarád dětí ŽABÁK PORTY, který s námi letos oslaví své půlkulaté 5. narozeniny.

Snídaně na pokoj s výhledem na Máchovo jezero - hotel Port

Současnost

Dnes má hotel 47 zaměstnanců, z čehož někteří z nich jsou na hotelu zaměstnáni celých 20 let. Pan ředitel Vladimír Bureš vedl hotel 19 let, za což si právem zasloužil ocenění Hoteliér roku 2020 pro hotely do 80 pokojů a otěže vedení v roce 2021 převzala jeho žena Zuzana Burešová. Všem zaměstnancům hotelu, kteří svojí prací vytvářejí dobré jméno hotelu, patří velký dík. Bez nich by hotel nemohl fungovat.

Venkovní bazén vedle pláže s výhledem na Máchovo jezero - hotel Port

A co dál...?

Velmi si vážíme přízně našich hostů a neustále se snažíme zlepšovat a rozvíjet naše služby.

Od května 2020 jsou všechny naše pokoje klimatizovány.

V říjnu 2021 jsme zavedli novou, stále více oblíbenou službu - dobíjecí stanici elektromobilů. Máme k dispozici dva stojany, kde je možné najednou nabít až 4 vozy.

V současné době pilně pracujeme na výstavbě nové samostatné budovy sportovní a vodní půjčovny, která se nachází přímo pod hotelem a bude brzy v provozu.

CHCETE DOVOLENOU U JEZERA?

Napište

Buď na e-mail hotel@hotelport.cz – nebo do tohoto formuláře:

NERADI VYPLŇUJETE FORMULÁŘE?

Zavolejte

Vše vám rádi zodpovíme na tomto telefonním čísle: